Lazerle Diş İmplant Nedir / İsmail Güleç

Lazerle Diş İmplant Nedir

Ağız sağlığımız oldukça önemlidir. Yemek yemekten sosyal hayatımıza kadar her şeyi etkiler. Konuşmaktan çekinmenize, gülüşünüzü saklamanıza ve rahat yemek yiyememe problemine yol açan diş sağlığı sorunları beraberinde diş kaybına da yol açabilir. Çoğunlukla ağrıdığı zaman bir ilaçla geçmesi beklenen, bir şekilde hep ertelenen diş problemleri de giderek büyür. Özellikle söz konusu eksik dişler olduğu zaman peşinden kimi zaman korku da gelir. Herkes tarafından bilinen kaplama ve protez yöntemleri sağlıklı dişlere de zarar vermesinden dolayı hastalar bu duruma korkuyla yaklaşır. Gelişen teknoloji ve diş sağlığı bir araya gelerek eksik diş tedavisinde son yıllarda yeniliklere yol açmıştır. Yeni tedavi yöntemlerinden olan lazerle diş implant nedirve faydaları merak edilir hale gelmiştir. 

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi eksik dişlerin yerine titanyumdan yapılan yapay diş köklerinin çene kemiğine yerleştirilmesiyle gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Ağız içerisinde bulunan diğer sağlıklı dişlere zarar vermeden eksik diş olan bölgeye açılan çukura titanyumdan hazırlanan vida yerleştirilerek eksik dişleri tamamlayan implant tedavisi ile hasta sağız sağlığını geri kazanır. İmplantın kullanım ömrünün uzun olması, iyileşme sürecinin oldukça kısa olması ve gerçek diş gibi rahat kullanılabilir olmasıyla diş hekimleri tarafından yaygın kullanılan bir tedavi yöntemidir. Gelişen teknoloji de lazerle diş implant nedir sorusunu ortaya çıkartmıştır. 

Lazerle Diş İmplantı Nedir

Günümüzde gelişen teknoloji diş sağlığı tedavilerinde de yoğun olarak kullanılmaya başlamasıyla implant tedavisi de her geçen gün daha kolay uygulanır hale gelmeye başlamıştır. İmplant uygulaması öncesi ve sonrası çene kemiği üzerinde ve yumuşak dokuda düzenlemeler yapılmasına kadar lazerle diş implantı nedir tedavisinden yararlanılır. 

lazerle diş implant nedir sayesinde çene kemiğine hiçbir zarar gelmeden istenilmeyen yabancı dokuların temizlenmesini sağlamaktadır. Bu durumda implant uygulamaların oldukça kolaylık sağlamaktadır. Kısa süre içerisinde tedavi gerçekleştirilir ve operasyon sonrası karşılaşılması beklenen ağrı ve şişlik en az düzeye indirilerek hızlı bir iyileşme sürecine gidilir. 

Lazer Diş İmplantı Nasıl Uygulanır

Eksik diş tedavisinde kullanılan lazerle diş implant nedir, öncesinde hastadan tomografi alınarak eksik dişlerin yeri tespit edilir. Eksik dişlerin yeri tespit edildikten sonra hastanın diş eti sağlığının ve kemik yapısının implant tedavisine uygunluğu kontrol edilerek devam edilir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tomografi yardımıyla titizlikle belirlenen eksik diş bölgesine lazer ile açılır. Diş kökünü açma işleminde diğer dişler zarar görmeden gerçekleştirilir. Ardından hazırlanan yapay diş kökü yerleştirilir. 

lazerle diş implant nedir tedavisinde sonrasında yapay diş kökü yerleştirilen bölgeye lazer uygulaması yapılır. Bu uygulamayla tedavi sonrasında oluşabilecek ağrı ortadan kaldırılarak hızlı bir iyileşme süreci gerçekleştirilir. Dikiş kullanmadan gerçekleştirilen bu yöntemde iyileşme sürecide oldukça hızlıdır. 

lazerle diş implant nedir, eksik diş tedavilerinde kullanılan özellikle tek diş eksiklerinde hızlı bir uygulama imkanı sunmaktadır. İki saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilebilmektedir. Dikiş atılmadan gerçekleştirilmesiyle de operasyon yapılan bölgede çabuk iyileşme sağlamasıyla ve yemek artıklarının birikmesini önlemesiyle operasyon sonrası diş kullanımını kolaylaştırmaktadır. 

lazerle diş implant nedir, eksik diş tedavisinde hızlı uygulama sunmasıyla diş hekimleri ve hastalar tarafından yaygın kullanılan bir yöntemdir. Titanyum diş kökleri ile gerçekleştirilen implant gerçek diş hissi yaratmasıyla, iyileşme sürecinin kısa olmasıyla ve uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasıyla ağız sağlığını koruyan bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. 

Kemik dokusu ve diş eti sağlıklı kişilere uygulanan bir tedavi yöntemi olduğunu unutmamak gerekmektedir. lazerle diş implant nedir, tedavisinde doktorunuzun uygun gördüğü tedavi yönlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ağız sağlığınızı geri kazanmak için diş hekiminizin tavsiyelerine kulak verin.